Biedronki

Nauczyciel - mgr Anna Gawrońska

Nauczyciel wspomagający- mgr Teresa Makuch

Pomoc n-la : Alicja Malicka

Oferta edukacyjna: ,, Plastyka i technika na wesoło"

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

ODDZIAŁ IV ,,BIEDRONKI "

Część I poranna

6.30 - 7.30      Schodzenie się dzieci do przedszkola. Kontakty z rodzicami.

7.30 - 8.30        Zabawy w/g inwencji dzieci w kącikach tematycznych przy niewielkim udziale                                            nauczyciela.

Ćwiczenia poranne.

8.30-9.00       Przygotowanie do śniadania - czynności samoobsługowe, opiekuńcze, doskonalenie                               umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku. Śniadanie.

Część II - główna

9.00 - 9.30         Zintegrowane działania edukacyjne w oparciu o podstawę programową i przyjęty                                      program wychowania przedszkolnego, rozwijanie aktywności dzieci w różnych sferach.

9.30 - 10.00       Zabawy swobodne dzieci.

10.00 - 11.00     Pobyt na świeżym powietrzu przeznaczony na spacery, zajęcia ruchowe, obserwacje                                przyrodnicze, prace gospodarcze i porządkowe.

11.30 -12.00     II śniadanie. Czynności higieniczne i samoobsługowe.

12.00 -13.00     Czynności opiekuńcze, organizacyjne, czas dowolnie zorganizowany przez nauczyciela.

12.00 - 13.00    Obiad. czynności samoobsługowe i opiekuńcze.

13.00 - 13.30    Relaks, odpoczynek  poobiedni dzieci, muzykoterapia, bajkoterapia, czas dowolnie                                    zagospodarowany przez nauczyciela.

Część III poobiednia

13.30 -  14.00    Zabawy integracyjne, konstrukcyjne i plastyczno- techniczne, gry planszowe.

14.00 -   15.00    Podwieczorek - czynności samoobsługowe i porządkowe.

Przedszkole nr 5 w Końskich

• Zespół Przedszkolny nr.1 w Końskich