WIEWIÓRKI

Nauczyciel wspomagający - mgr Renata Janiszewska

Język angielski - mgr Anna Swat

Pomoc n-la: Zdzisława Witkowska

Oferta edukacyjno- logopedyczna pod hasłem: ,,JĘZYCZKOWE ZABAWY"

RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA

Oddział II - WIEWIÓRKI

8.30 - 8.45      Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.                                                                                         Indywidualna pomoc wspomagająca   rozwój dziecka.

Ćwiczenia poranne, ogólnorozwojowe.

8.45- 9.00    Przygotowanie do śniadania, czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe.

9.00- 9.30   Śniadanie. Estetyczne spożywanie posiłków.

Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych, kulturalnych oraz                               dbałości o zdrowie.

9.30- 10.30    Realizacja zadań edukacyjno - wychowawczych z całą grupą w oparciu o podstawę programową.                                        Organizowanie zabaw twórczych i ruchowych zgodnie z tematyką.

10.30- 10.45   Przygotowanie do II śniadania.Drugie śniadanie.

10.45 - 11.10   Czynności samoobsługowe przed wyjściem. Zabawy dowolne na placu przedszkolnym, wycieczki,                                    spacery - poznanie środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola.

11.10 - 12.15    Pobyt na powietrzu, realizacj różnych form aktywności ruchowej

12.15 - 13.00    Obiad. Kulturalne spożywanie posiłków i właściwe zachowanie się przy stole.

13.00 - 13.30    Relaks, słuchanie utworów literatury dziecięcej, muzyka relaksacyjna.

13.30 - 14.00    Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, ćwiczenia utrwalające piosenki, wiersze, praca indywidualna.

14.00 - 14.30   Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.

14.30 - 16.30    Zabawy dowolne inspirowane przez dzieci; zabawy na dywanie, tablicy interaktywnej, zabawy                                             w ogrodzie przedszkolnym.                                                                                                                                                              Rozchodzenie się dzieci.

Ćwiczenia poranne, ogólnorozwojowe.

9.00- 9.30   Śniadanie. Estetyczne spożywanie posiłków.

10.30- 10.45   Przygotowanie do II śniadania.Drugie śniadanie.

11.10 - 12.15    Pobyt na powietrzu, realizacj różnych form aktywności ruchowej

14.00 - 14.30   Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.

Przedszkole nr 5 w Końskich

• Zespół Przedszkolny nr.1 w Końskich